W serii artykułów WIELKA moda znajdziecie inspiracje i same dowody na to, że high fashion, to nie tylko słynne ‘size 0’, ale też całe stado kobiet krąglejszych, odważnie wkraczających do świata mody i udowadniających, że trendy nie znają ograniczeń rozmiarowych.

Na pewno część z Was doskonale zna zespół Gossip i jego niesamowicie charakterystyczną wokalistkę- Beth Ditto. Głos tej dziewczyny niejednokrotnie porównywany był do wokali największych ikon muzyki rockowej jak Etta James czy Janis Joplin. Mój ukochany kawałek- Love long distance

 

– przyznajcie, same byście chciały tak bez oporów paradować w lajkrowym wdzianku!) Nie powinno osób śledzących karierę Beth zaskoczyć, ze partnerem do stworzenia marki ubrań sygnowanych jej nazwiskiem został ekscentryczny Jean Paul Gaultier.

Na portalu NME.com czytamy wypowiedź Beth: „Jean Paul to najbardziej oddana i pozytywna osoba, jaką znam; naprawdę kocha kobiety we wszystkich rozmiarach i w każdym wieku, a do tego wie, jak sprawić, żeby każda z nich czuła się cudownie.” Beth, która już zdążyła niejednokrotnie uraczyć swoją obecnością pokazy Karla Lagerfelda i Gaultier’a mówi o sztandarowym produkcie- koszulce z gorsetem „Uwielbiam w tej koszulce to, że jest jednocześnie zabawna i pełna wdzięku, czyli jest dokładnie taka, jak najfajniejsi ludzie.” Gaultier dodaje: “Duże dziewczyny są piękne, a Beth jest w ogóle super-piękna! Niech żyje piękno kształtne, z pełnymi piersiami i pupami! To nowa koncepcja: luźny gorset, a Beth wygląda w nim przecudownie!”

WIELKA_Beth_Ditto

Beth można chwalić za wiele rzeczy, za jej odważne działania społeczne na rzecz feminizmu czy środowiska LGBT. Jednak fakt, że głośno mówi o tym, że lubi to, jak wygląda, podkreślając, że nie ma zamiaru się odchudzać dotyka najmocniej i jednocześnie największej grupy odbiorców- wszystkich zniewolonych wizją szczupłych ciał kobiet. Trzymam kciuki za tę przewrotną kolekcję, a Wam polecam bacznie ją śledzić.

Same więc widzicie. Można? Można!

Agata

fragm. wypowiedzi przetłumaczone z NME.com tutaj 

Skomentuj artykuł