Tak, to właśnie TY jesteś cudem! Książka Reginy Brett, pod tym samym tytułem jest unikatowym połączeniem wyborów i decyzji z którymi styka się każdy z nas. To od naszych wyborów i decyzji zależy nasze życie, nasza teraźniejszość, nasza przyszłość a nawet to, co już było. Stając w obliczu problemów i wyzwań z nimi związanych – zaczynamy zmieniać świat. Świat dookoła nas ,ale i też świat naszych najbliższych, przyjaciół.

jesteś_cudemStając w obliczu choroby lub innego ciężkiego doświadczenia budzi się w nas strach i przerażenie. W jednym momencie zapominamy, jak bardzo wartościowymi ludźmi jesteśmy, ile dobra rozsialiśmy już dokoła siebie, a ile zebraliśmy go od innych. Skupiamy się na złych i negatywnych scenariuszach, a co za tym idzie- dołujemy samych siebie i tych, którzy przebywają z nami na co dzień. Zaczynamy utyskiwać, płakać, żalić się i obwiniać. Rozpoczynamy ‘gorzkie żale’.

Często całkiem niepotrzebnie, ale kto by o tym myślał, kiedy jest mu źle? Kto by przypuszczał w takiej chwili, że użalanie się- zamiast przyciągać uwagę, zdumiewająco- oddala ją? Czasem udaje się wzbudzić w kimś poczucie żalu i troski, poczucie winy, że nie poświęca nam tyle czasu ile byśmy oczekiwali. Jednak czy tak naprawdę tego chcemy? Czy dobrym sposobem jest wymuszanie na innych zainteresowania?

Każda istota ma jeden cel –chce przeżyć życie na tyle szczęśliwie, na ile się da. Wszystkie gazety i media podejmują temat szczęścia, krzycząc wręcz- bądź szczęśliwy! Tylko nikt nigdy nie podał uniwersalnej recepty, jak to szczęście osiągnąć, jak się po prostu cieszyć. Przecież szczęście to nie wykrzywione w grymas uśmiechu usta. Szczęście to coś, co odczuwamy i aby pomnażać, powinniśmy dzielić, dawać, roznosić i przekazywać. A więc tak właśnie żyjmy, tak próbujmy zmieniać świat dookoła siebie. Bo to, co dajesz – dostajesz. Nie licz na cud z zewnątrz – sam jesteś cudem! Zmieniajmy świat na lepsze, dokonujmy rzeczy niemożliwych. Dokonujmy cudów, bo to osiągalne dla każdego z nas- codziennie. Tak niewiele daje tak wiele.

Gorąco polecam „Jesteś cudem”- książkę, która w 50 inspirujących felietonach może nie daje owej recepty na szczęśliwe życie, ale na pewno wzbogaca ducha i daje natchnienie aby dostrzec i docenić nawet to złe, które prowadzi do dobrego.

„Żadna prośba nie jest zbyt śmiała.
Żadna potrzeba nie jes zbyt wielka.
Nadzieja na cud nigdy nie jest absurdalna”

Dżo

Skomentuj artykuł